Girls Hockey

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

           
           
2016 Columbus Tournament
Master Schedule By Division
           
           
Division Day Time          Rink Visitor Home
U10AA FRI 5:30 PM WB New England Pride Rhode Island Sting
U10AA FRI 6:30 PM WA Bay State Breakers Massachusetts Spitfires
U10AA SAT 8:00 AM WA Minuteman Flames Massachusetts Spitfires
U10AA SAT 9:10 AM WA Rhode Island Sting Bay State Breakers
U10AA SAT 2:20 PM PORT Bay State Breakers New England Pride
U10AA SAT 3:20 PM WB Rhode Island Sting Minuteman Flames
U10AA SUN 6:50 AM WA Massachusetts Spitfires New England Pride
U10AA SUN 6:50 AM SMITH Minuteman Flames Bay State Breakers
U10AA SUN

11:40AM

SMITH Massachusetts Spitfires Rhode Island Sting
U10AA SUN 12:50 PM SMITH New England Pride Minuteman Flames
U10AA MON 12:50 PM WA Team #2 Team #1
U10A FRI 5:20 PM WA MA Spitfires Orange Massachusetts Spitfires
U10A FRI 6:40 PM WB New England Pride Shoreline Sharks
U10A SAT 8:10 AM WB New England Pride MA Spitfires Orange
U10A SAT 9:20 AM WB Shoreline Sharks Massachusetts Spitfires
U10A SAT 2:10 PM CRAN Massachusetts Spitfires New England Pride
U10A SAT 3:20 PM CRAN Shoreline Sharks MA Spitfires Orange
U10A SUN 3:20 PM WB Team #4 Team #1
U10A SUN 4:30 PM PORT Team #3 Team #2
U10A MON 12:50 PM SMITH Winner 2/3 Winner 1/4
U12AA FRI 7:00 PM SMITH New England Pride Massachusetts Spitfires
U12AA FRI 7:50 PM WB Bay State Breakers Rhode Island Sting
U12AA SAT 11:30 AM WA Rhode Island Sting Minuteman Flames
U12AA SAT 11:40 AM WB Bay State Breakers New England Pride
U12AA SAT 6:00 PM PORT Minuteman Flames Massachusetts Spitfires
U12AA SAT 7:00 PM WB New England Pride Rhode Island Sting
U12AA SUN 8:00 AM SMITH Minuteman Flames Bay State Breakers
U12AA SUN 8:00 AM WA Massachusetts Spitfires Rhode Island Sting
U12AA SUN 4:20 PM SMITH Minuteman Flames New England Pride
U12AA SUN 5:30 PM WWAR Massachusetts Spitfires Bay State Breakers
U12AA MON 9:50 AM WA Team #2 Team #1
U12B FRI 7:40 PM WA Shoreline Sharks Bay State Breakers
U12B FRI 8:10 PM SMITH Massachusetts Spitfires Rhode Island Sting
U12B SAT 8:00 AM SMITH Massachusetts Spitfires Bay State Breakers
U12B SAT 9:10 AM SMITH Rhode Island Sting Shoreline Sharks
U12B SAT 4:30 PM LEVY Bay State Breakers Rhode Island Sting
U12B SAT 4:50 PM PORT Shoreline Sharks Massachusetts Spitfires
U12B SUN 8:10 AM WB Team #3 Team #2
U12B SUN 9:20 AM WB Team #4 Team #1
U12B MON 6:50 AM WA Winner 2/3 Winner 1/4
U12A SAT 10:20 AM WA Massachusetts Spitfires North Shore Vipers
U12A SAT 10:30 AM WB Nova Ice Dogs NY Islanders Elite
U12A SAT 4:20 PM WA North Shore Vipers Nova Ice Dogs
U12A SAT 4:30 PM WB NY Islanders Elite Massachusetts Spitfires
U12A SUN 10:30 AM WA Nova Ice Dogs Massachusetts Spitfires
U12A SUN 10:40 AM WB NY Islanders Elite North Shore Vipers
U12A SUN 3:20 PM PORT Team #3 Team #2
U12A SUN 5:40 PM WA Team #4 Team #1
U12A MON 11:20 AM WA Winner 2/3 Winner 1/4
U14AA FRI 9:10 PM WB New England Pride Massachusetts Spitfires
U14AA SAT 10:20 AM SMITH Lady Barons Minuteman Flames
U14AA SAT 11:40 AM SMITH Massachusetts Spitfires Shoreline Sharks
U14AA SAT 5:30 PM WA Shoreline Sharks Lady Barons
U14AA SAT 5:40 PM LEVY Minuteman Flames New England Pride
U14AA SUN 10:20 AM SMITH Lady Barons Massachusetts Spitfires
U14AA SUN 12:50 PM WA Shoreline Sharks New England Pride
U14AA SUN 6:00 PM WB Massachusetts Spitfires Minuteman Flames
U14AA SUN 7:00 PM WA New England Pride Lady Barons
U14AA MON 8:20 AM WA Minuteman Flames Shoreline Sharks
U14AA MON 11:10 AM WB Team #2 Team #1
U14A FRI 6:40 PM FOX East Coast Wizards New England Pride
U14A FRI 7:50 PM FOX North Shore Vipers Rhode Island Sting 2
U14A FRI 8:50 PM WA NY Islanders Elite Rhode Island Sting 1
U14A FRI 9:00 PM FOX Cape Cod Storm Massachusetts Spitfires
U14A SAT 12:40 PM WA Hamden Dragons Cape Cod Storm
U14A SAT 12:50 PM WB Rhode Island Sting 2 Princeton Tiger Lilies
U14A SAT 1:00 PM CRAN Massachusetts Spitfires NY Islanders Elite
U14A SAT 3:30 PM SMITH North Shore Vipers East Coast Wizards
U14A SAT 7:00 PM LEVY Hamden Dragons Massachusetts Spitfires
U14A SAT 7:00 PM SMITH Cape Cod Storm Rhode Island Sting 1
U14A SAT 7:40 PM CRAN Princeton Tiger Lilies North Shore Vipers
U14A SAT 8:20 PM WA New England Pride Rhode Island Sting 2
U14A SUN 11:40 AM WA Rhode Island Sting 1 Hamden Dragons
U14A SUN 11:50 AM WB Cape Cod Storm NY Islanders Elite
U14A SUN 1:00 PM WB New England Pride Princeton Tiger Lilies
U14A SUN 2:10 PM WB Rhode Island Sting 2 East Coast Wizards
U14A SUN 4:30 PM WA Hamden Dragons NY Islanders Elite
U14A SUN 4:40 PM WB Massachusetts Spitfires Rhode Island Sting 1
U14A SUN 5:30 PM SMITH New England Pride North Shore Vipers
U14A SUN 6:40 PM WWAR Princeton Tiger Lilies East Coast Wizards
U14A MON 8:20 AM CRAN Pool B2 Pool A1
U14A MON 9:10 AM SMITH Pool A2 Pool B1
U14A MON 3:50 PM WA SEMI #1 Winner SEMI #2 Winner
U14B FRI 8:00 PM CRAN New England Pride SouthShore Conquistadors
U14B FRI 9:10 PM CRAN Minuteman Flames Massachusetts Spitfires
U14B SAT 2:20 PM SMITH New England Pride Minuteman Flames
U14B SAT 3:10 PM WA Shoreline Sharks Massachusetts Spitfires
U14B SAT 7:10 PM PORT Massachusetts Spitfires New England Pride
U14B SAT 8:20 PM PORT South Shore Conquistadors Shoreline Sharks
U14B SUN 1:00 PM PORT Shoreline Sharks Minuteman Flames
U14B SUN 3:10 PM SMITH South Shore Conquistadors Massachusetts Spitfires
U14B SUN 6:40 PM SMITH New England Pride Shoreline Sharks
U14B MON 8:00 AM SMITH Minuteman Flames SouthShore Conquistadors
U14B MON 2:10 PM SMITH Team #2 Team #1
U16AA SAT 1:50 PM WA Bay State Breakers Boston Junior Eagles
U16AA SAT 2:00 PM WB Massachusetts Spitfires Rhode Island Sting
U16AA SAT 3:30 PM PORT Maine Gladiators Nova Ice Dogs
U16AA SAT 8:10 PM LEVY Maine Gladiators Bay State Breakers
U16AA SAT 8:10 PM SMITH Boston Junior Eagles Massachusetts Spitfires
U16AA SAT 8:10 PM WB Nova Ice Dogs Rhode Island Sting
U16AA SUN 10:30 AM PC Massachusetts Spitfires Maine Gladiators
U16AA SUN 11:50 AM PC Nova Ice Dogs Boston Junior Eagles
U16AA SUN 1:10 PM PC Rhode Island Sting Bay State Breakers
U16AA SUN 7:20 PM WB Pool A2 Pool B1
U16AA SUN 7:50 PM SMITH Pool A3 Pool B3
U16AA SUN 8:20 PM WA Pool B2 Pool A1
U16AA MON 2:20 PM WA SEMI #1 Winner SEMI #2 Winner
U16A SAT 4:40 PM SMITH Hershey Junior Bears Boston Junior Shamrocks
U16A SAT 5:50 PM SMITH Minuteman Flames New England Pride
U16A SUN 8:00 AM PC Hershey Junior Bears New England Pride
U16A SUN 9:10 AM SMITH Boston Junior Shamrocks Minuteman Flames
U16A SUN 2:00 PM SMITH Minuteman Flames Hershey Junior Bears
U16A SUN 2:10 PM PORT Boston Junior Shamrocks New England Pride
U16A MON 7:00 AM CRAN Team #3 Team #2
U16A MON 7:00 AM WB Team #4 Team #1
U16A MON 12:40 PM WB Team #2 Team #1
U19A SAT 1:00 PM PORT Manchester Flames Hamden Dragons
U19A SAT 1:00 PM SMITH MA Spitfires Orange New England Pride
U19A SAT 5:40 PM WB MA Spitfires U19 Nova Ice Dogs
U19A SAT 6:50 PM WA New England Pride Manchester Flames
U19A SUN 9:10 AM PC Nova Ice Dogs MA Spitfires Orange
U19A SUN 9:10 AM WA Hamden Dragons MA Spitfires U19
U19A SUN 2:30 PM PC MA Spitfires Orange Hamden Dragons
U19A SUN 3:50 PM PC Manchester Flames Nova Ice Dogs
U19A SUN 9:10 PM SMITH New England Pride MA Spitfires U19
U19A MON 8:10 AM WB Pool B2 Pool A1
U19A MON 9:40 AM WB Pool A2 Pool B1
U19A MON 10:20 AM SMITH Pool B3 Pool A3
U19A MON 2:00 PM WB Team #2 Team #1
U8 JAMB SUN 2:10 PM WA U8 JAMB U8 JAMB
U8 JAMB SUN 3:10 PM WA U8 JAMB U8 JAMB
U8 JAMB SUN 4:10 PM WA U8 JAMB U8 JAMB